Targowisko Niedźwiedzia zaprasza na zakupy. Uporządkowano plac i odnowiono stoiska kupieckie. Udało się tam połączyć targ i street food. To pomysł miasta na ożywienie miejskich bazarów. W każdy trzeci weekend miesiąca organizowana jest giełda staroci. W planach są imprezy plenerowe i strefa Beach Baru.

Targowisko Niedźwiedzia, źródło: UM Wrocławia

To, że jest możliwe połączenie tradycyjnego bazaru z food truckami widać na targowisku Niedźwiedzia u zbiegu ul. Legnickiej i Niedźwiedziej. W miejscu, gdzie przez lata stał blaszany płot pojawiły się samochody z kulinarną ofertą. Na placu można zrobić zakupy lub przyjść na szybki lunch w pracy albo przekąskę, czy spotkać się ze znajomymi.

– Wprowadzamy w życie pomysł na ożywienie miejskich targowisk – podkreśla Edyta Niebiańska z Biura Rozwoju Gospodarczego UM Wrocławia i dodaje: – Pierwszym targowiskiem jest Niedźwiedzia, gdzie jego zarządca Zrzeszenie Handlu i Usług sporo już zainwestował, aby poprawić wizerunek zajmowanego przez kupców terenu, a to dopiero początek.

Targowisko Niedźwiedzia, źródło: UM Wrocławia

Miasto pomaga rozszerzyć ofertę handlową, bo chce by targowiska sprzyjały integracji mieszkańców.

– Szczególnie zależy nam na gastronomii mobilnej, gdzie będą mogli spotkać się mieszkańcy czy pracownicy okolicznych biur. Miejsce ma być przyjazne rodzinom z dziećmi oraz czworonogim pupilom. W planach są imprezy plenerowe i strefa Beach Baru. Targowisko ma sprzyjać integracji osiedlowej społeczności – dodaje Zuzanna Morska, BRG UM Wrocławia. 

Na placu można kupić m.in. warzywa, owoce, produkty garmażeryjne, mięso i wędliny oraz zjeść lody czy skorzystać z usług krawieckich.